Poznáte to. Teplo, zima, teplo.. Jar je bláznivá :) Keď vyjde slnko je príjemne, ale akonáhle zájde, zniesli by sme veru kúsok, ktorý by nás zohrial. Ja mám napríklad vždy po ruke aspoň čelenku a tenký nákrčník. O tom, ako všelijako si ich viete u nás nakombinovať sa dozviete v dnešnom mamašilovskom žurnále, tak poďme na to! :) 

 

Úpletové čelenky 

Sú elastické, prispôsobivé, mäkké, zahrejú uši a nič vám nebráni, aby ste mali vlasy zviazané vo vrkoči. Samé pozitíva, však? A ako bonus - v lete schovajú aj trošku spotené vlasy.. :) Zladiť si ich viete ľahko s oblečením, či tak ako my medzi sebou, mama s dcérou, teta s neterou či dve kamošky. Dizajnov je na výber nespočetné množstvo a odtieňov farieb takisto. 

 

Z akých materiálov šijeme? Úplet vs. teplákovina 

Na výber máte u nás z dvoch materiálov - úplet alebo teplákovina. Aký je medzi nimi rozdiel? Jednak je to v pomere elastanu, ale tiež v pocitovej hrúbke materiálu. Úplet je tenší, elastickejší a viac prilieha (predstavte si materiál z akého sú napr. legíny). Teplákovina je o trošku hrubšia, ale naozaj len pocitovo a pruží menej (materiál na tepláky). 

Látky, z ktorých šijeme, sú vyrobené na Slovensku alebo v rámci Európy. Sú certifikované a zdravotne nezávadné (napr. farbivo), vyrábané v etických pracovných podmienkach a suroviny pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva

 

Jednovrstvové sety, čiapky a nákrčníky 

Jedna vrstva látky na neskorú jar či skoré leto úplne postačí. Najradšej máme tzv. šmolkovské čiapky, ktoré sú vzadu predĺžené, ale ak by ste chceli priliehavú čiapku napr. pod prilbu, radi vám ušijeme aj takú. 

Celé sety nájdete na tomto linku: https://www.sashe.sk/mamasila/detail/jednovrstvovy-set-ciapka-nakrcnik a ak by ste chceli samostatne len čiapku či nákrčník, kliknite sem: https://www.sashe.sk/mamasila/detail/jednovrstvova-ciapka

 

Obojstranné doplnky, ktoré skombinujete na 4 spôsoby 

Z jednej strany sú dizajnové, z druhej naopak neutrálne jednofarebné. A práve preto sú tak ľahko kombinovateľné. Ked ich všemožne pootáčate, získate 4 rôzne kombinácie a všetky spolu krásne ladia. Z teplákoviny sú využiteľné aj v miernejšej zime, tie úpletové zasa na jeseň či jar. 

Pri ich objednávaní môžete naplno prebudiť svoju kreativitu a vyskladať si set z množstva dizajnových látok na výber. Ale nemusíte, môžete si vybrať aj z našich overených kombinácií

Práve tieto obojstranné sety ste si najviac obľúbili minulú zimu, keďže boli súčasťou našich mikulášskych balíčkov. Tie vám predstavíme v samostatnom článku, keď sa bude opäť zmikulášievať :) 

https://www.sashe.sk/mamasila/detail/obojstranny-set-ciapka-nakrcnik-jarjesen

Tak, a teraz už viete, akými mamašilovskými doplnkami si môžete spríjemniť jarné zubaté slnečné lúče. Verím, že si dobre vyberiete :-)