V poslednej dobe dosť často skloňované slovo - mušelín. Alebo inak dvojitá gázovina. Ešte ju nepoznáte? Tak čítajte ďalej a ja vám prezradím hneď niekoľko dôvodov, prečo sa do nej s istotou zamilujete. 

 

https://www.sashe.sk/mamasila/detail/detske-muselinove-saty-anicka

Čo je to ten mušelín?

Mušelín je stopercentná bavlnená tkanina, ktorá dýcha, splýva, točí sa a vanie vo vánku. Je ľahučká, vzdušná a každým praním jemnejšia a jemnejšia. V niektorých odtieňoch a v kombinácii s drevenými gombíkmi pôsobí veľmi naturálne, naopak s kovovými gombíkmi a napríklad v modrej farbe získava nádych elegancie.

Dostupné sú aj bambusové mušelíny, ktorých zloženie je zo 70% bavlna a z 30% bambus, tieto sú o niečo pevnejšie a "ťažšie", ale na kráse im to vôbec neuberá. Práve naopak, naturálna atmosféra, ktorá okolo nich vanie, sa tým ešte zvýrazňuje. 

 

Čo sa dá z dvojitej gázoviny ušiť?

Táto látka je vhodná na šaty, overaly, tuniky, nohavice, kraťasy či sukne, ale aj na teplejšie oblečenie či dokonca bytové doplnky, obliečky a hračky. Jej využitie je všestranné a dostupných farieb na výber desiatky. Úprimne, ja mám vždy problém si vybrať len jednu.. :) 

 

 

Mušelínu sa pripisujú všetky vlastnosti, ktoré od oblečenia očakávame v lete - že bude priedušné, príjemné a nebude nám v ňom príliš teplo. A je to pravda, všetky tieto vlastnosti spĺňa. Mušelín však nezaostáva ani v chladnejšom počasí. V kombinácii s pančuškami a svetrom je to skvelá voľba aj do sychravých dní či chladných večerov. 

 

Dobrá správa pre zaneprázdnené ženy

Dámy, ak ešte stále váhate či sú pre vás a vaše deti mušelínové veci vhodné, toto vás presvedčí. Dvojitú gázovinu nemusíte žehliť. Pranie na 30´ a vysušenie sa na letnom slniečku jej úplne postačí. Maximálna teplota pre žehlenie je 110 stupňov, ale zo skúsenosti viem, že to skutočne nie je potrebné. Látka po oblečení splynie s krivkami tela tak, akoby bola s vami odjakživa. 

 

 

Na fotke: dámske šaty Štvorka z bambusového mušelínu a Krtkove gate z bavlneného mušelínu. 

 

V našej ponuke nájdete 

  • tri strihy mušelínových šiat pre dámy - unisize šaty Štvorka a šaty Dominika s dvoma typmi rukávov, 
  • dievčenské mušelínové šaty Anička so širokou sukňou, 
  • chlapčenské alebo unisex tzv. Krtkove gate, ktoré s deťmi porastú niekoľko veľkostí,
  • a tiež textilné gumičky do vlasov, ktoré si viete krásne zladiť s vybranými šatami

a pripravujeme tiež 

  • mušelínový overal pre dospelákov. 

A aké sú vaše skúsenosti s mušelínom? Dajte nám vedieť v komentároch :)