Mikinové šaty neomrzia - je mnoho príležitostí, na ktoré sa perfektne hodia, stačí ich len správne skombinovať. Vedia byť ležérne, športové, ale najmä praktické. A tie detské sú samozrejme "rastúce". Prečítajte si o nich viac. 

 

 

Mikinové šaty sú tým najpohodlnejším kúskom môjho/nášho šatníka. Pančušky či legíny, tenisky a ide sa. Žiadne dlhé kombinovanie, to je pri deťoch a s deťmi celkom dôležité, nemyslíte? :) 

 

Aké sú ich plusy? 

  • dajú sa využiť ako šaty (s pančuškami), ale aj jednoducho ako dlhá mikina (s legínami, jeansami)
  • držia chrbát a kríže zakryté aj počas lozenia po preliezkach a stromoch (či už lezú maminky alebo malé horolezkyne)
  • rastúce a vydržia niekoľko sezón - v prípade detských sa z nich v priebehu sezón stáva mikina klasickej dĺžky po pás a v prípade dámskych - zmestí sa do nich aj tehotenské bruško. Napríklad naša Klára ma na fotkách šaty veľkosti 92. Dodnes ich nosí a má ju tak pod zadok. Jej aktuálna veľkosť je 104. 

 

https://www.sashe.sk/mamasila/detail/damska-mikina-mikinove-saty

Vyberte si dizajn podľa seba

Na mikino-šaty detské aj dámske používame takmer rovnaký strih - s patentom, kapucňou a vreckami. Tie dámske majú navyše jeden diel, vedúci od línie pŕs k bokom, ktorý (ak si zvolíte kontrastnej farby) opticky tvaruje postavu. 

Vyberať si môžete spomedzi množstva jednofarebných odtieňov a tiež dizajnových vzorov, výber aktualizujeme podľa dostupnosti u našich dodávateľov a tiež podľa sezóny. 

Aktuálne dostupné možnosti nájdete vždy vo vzorkovníku produktu a v jeho variantoch. Šaty sú ručne strihané aj šité, na ich výrobu používame certifikovanú teplákovinu, ktorá obsahuje 95% bavlny a 5% elastanu. Väčšina látok, z ktorých šijeme, je označená certifikátom GOTS, prípadne Oeko-Tex Standard 100. 

Na objednávku ich šijeme v detských veľkostiach 92 - 134 a dámskych XS-XL.

 

 

Strih upravujeme aj pre chalanov 

Máme radi voľnú a pohodlnú módu a tak sme zo strihu mikinových šiat urobili aj verziu predĺženej mikiny pre chalanov. V bokoch je širšia - nemá dievčenské tvarovanie a spodný patent je voliteľný.

 

 

Verím, že si vyberiete a nakombinujete mikinošaty pre seba aj svoju malú kópiu :) 

Foto: Vladimír Vojtela, mamašila