Vitajte v našom rodinnom obchodíku.

Sme mladá rodinka žijúca v Nitre a projekt Mamašila sme založili v roku 2020. Vymýšľame, tvoríme a testujeme kúsky pohodlného oblečenia, ktoré prispôsobujeme našim každodenným aktivitám. V našom oblečení sa cítime príjemne a pohodlne a tak sme sa rozhodli, že ho budeme vyrábať aj pre vás.  

 

#lokalne #udrzatelne #jednoduche #originalne #naslovensku

Materiál nakupujeme od slovenských dodávateľov, ktorí ponúkajú látky vyrobené na Slovensku či v Nemecku a potlačené v Taliansku. Záleží nám na tom, aby naše veci boli vyrobené z kvalitných európskych látok, ktoré sú certifikované, farbené zdravotne nezávadným farbivom a navyše vyrobené vo férových podmienkach, preto si vyberáme iba látky s certifikátom GOTS alebo OEKO-TEX Standard 100. 

 

Mamašila rodina team tím mamasila

 

Tvoríme pohodlné vecičky prispôsobené každodenným aktivitám mladej rodiny.

K založeniu značky detského oblečenia nás inšpirovala naša dcéra Klára. Ako rastie, postupne pridávame veľkosti a strihy vhodné pre jej aktuálny vek a ona ich pre vás s radosťou testuje. Oblečenie pre dospelých sme začali vyrábať najmä preto, že v klasických obchodoch sme nenašli strihy a materiály, ktoré by nám vyhovovali a chceli sme sa obliekať originálne v súlade s princípmi slowfashion - tzv. pomalej módy. 

 

Máme radi dizajnové látky a radi ich tiež kombinujeme s jednofarebnými basic kúskami.

Naša tvorba je veselá a hravá, plná ilustrovaných vzorov, ale tiež odtieňov rôznych farieb. Často sa v nej objavujú prírodné, naturálne motívy, kvety a florálne motívy ale tiež dizajnové ilustrované látky. S radosťou ich pre vás vyberáme podľa aktuálnej sezóny - v lete pestré, na jeseň zemité...

 

Sme zabehnutý tím 

a fungujeme spolu nielen ako rodina, ale aj v pracovnom živote. Projekt Mamašila vznikol v čase, kedy sme ako pracovníci v kultúrnej a eventovej sfére nemohli vykonávať svoje povolanie. Viac o tom, akí sme kolegovia, sa dozviete na tomto linku https://www.creartproduction.sk/o-nas/

 

Veľmi nám záleží na našej planéte a ochrane životného prostredia. 

Snažíme sa po sebe zanechávať čo možno najmenšiu negatívnu ekologickú stopu a v rámci projektu Mamašila to robíme takto.


Zostať v kontakte