Ochrana životného prostredia a našej planéty je pre nás veľká a dôležitá téma. V procese našej tvorby a práce jej preto venujeme osobitnú pozornosť. 

 

Na Zemi nám záleží

Módny priemysel je pre životné prostredie jedným z najviac zaťažujúcich odvetví. Predovšetkým veľké tzv. fast fashion značky, ktoré do veľkej miery znečisťujú vodné zdroje, využívajú lacnú pracovnú silu, používajú nevhodné chemikálie či farbivá a v neposlednom rade vyrábajú obrovské množstvá tovaru, ktorý sa relatívne rýchlo môže stať odpadom. 

Ale bez oblečenia by sa nám žilo ťažko a my sa obliekame radi. Snažíme sa preto negatívny dopad našej tvorby na kvalitu životného prostredia čo najviac eliminovať. Šijeme z prírodných látok, z bavlny s minimálnou prímesou elastanu, z organickej bio bavlny, z bambusového úpletu a prevažne z látok s certifikátom GOTS. 

 

Certifikované látky

Pred objednávkou si overujeme pôvod, zloženie a kvalitu látok, z ktorých šijeme. Materiál nakupujeme od slovenských dodávateľov, ktorí ponúkajú látky vyrobené na Slovensku či v Nemecku a potlačené v Taliansku. Záleží nám na tom, aby naše veci boli vyrobené z kvalitných európskych látok, ktoré sú certifikované, farbené zdravotne nezávadným farbivom a navyše vyrobené vo férových podmienkach, preto si vyberáme iba látky s certifikátom GOTS (Global Organic Textile Standard) alebo OEKO-TEX Standard 100.

 

Ekologické balenie našich zásielok 

Na to, aby sme vaše objednávky bezpečne dopravili až k vám, používame ekologické baliace materiály, s ktorými sa naša planéta dokáže vysporiadať. Naše obaly sú kompostovateľné, či už je to kartónová krabica alebo vrecko z kukuričného škrobu.

Okrem toho, pokiaľ je to možné, používame krabice, ktoré už svoj prvotný účel splnili - napríklad krabice, v ktorých nám prišla zásielka látok či iného materiálu. Takéto  obaly samozrejme používame iba v prípade ak sú 100% nepoškodené a čisté. 

 

Elektronická faktúra 

Do balíka vám dávame len to najnevyhnutnejšie - vaše objednané vecičky a štítok s informáciou o starostlivosti o oblečenie. Faktúra vám príde e-mailom v elektronickej podobe. 

 

Bezodpadová tvorba

Striháme s maximálnou možnou úsporou materiálu, avšak nejaké tie odrezky vznikajú vždy. Ale aj s týmto eko-problémom sme sa vysporiadali a netvoríme naozaj žiadny odpad. Väčšie kúsky látok využívame na tzv. "scrunchies" alebo "gymnastické" gumičky do vlasov, ktoré sa dajú krásne zladiť s objednanými vecičkami. Tie menšie kúsky zbierame a následne ich nosíme detičkám do škôlok, aby rozvíjali svoju kreativitu a zručnosti a vytvárajú z nich originálne umelecké diela. 

 

Oblečenie na viac sezón 

Niektoré naše detské kúsky sú rastúce a s deťmi zotrvajú aj niekoľko sezón. Napríklad mikinové šaty sa v ďalšej sezóne dajú znosiť ako jemne predĺžená mikina, dlhé  legíny zasa ako trojštvrťové či kraťasy a podobne. Šijeme prevažne na objednávku, aby sa náhodou nestalo, že niektoré veci nám budú na sklade čakať na svojho majiteľa príliš dlho a možno sa ani nedočkajú. Inými slovami, šijeme len toľko, koľko potrebujeme/te. 

Zostať v kontakte